Zakład LAY na Betfair – na czym polega, czy warto grać

Rynki zakładów na Betfair umożliwiają graczom inwestowanie swoich pieniędzy nie tylko na rynkach znanych z zakładów bukmacherskich (czyli wskazaniu kto wygra mecz, jakim wynikiem mecz się zakończy), ale także na rynkach LAY czyli przyjęciu pozycji bukmachera.

Tylko na giełdzie Betfair stoimy przed szansą przyjęcia pozycji bukmachera, czyli obstawienia zakładu, który nie będzie miał miejsca w rzeczywistości.

NA CZYM POLEGA ZAKŁAD LAY NA BETFAIR

Zakład LAY polega na przyjęciu pozycji bukmachera. Gdy decydujesz się postawić LAY Real Madryt to tak samo jak bukmacher, który przyjmuje zakłady graczy stawiających na Real Madryt. Stawiając zakład LAY na Betfair obstawiasz, że wskazany typ się nie wydarzy.

Giełda Betfair posiada dwa rodzaje zakładów – BACK oraz LAY. Ten pierwszy tożsamy jest z „normalnym” zakładem bukmacherskim.

BACK Real Madryt za 100 euro po kursie 1.15 oznacza, że grający wskazuje zwycięstwo Realu Madryt za 100 euro, a jeśli Real wygra, to otrzyma on 115 euro wygranej.

LAY Real Madryt za 100 euro po kursie 1.16 (zawsze większy niż obecny BACK) oznacza, że grający wskazuje niewygranie (remis lub porażkę) Realu Madryt za 100 euro. Jeśli Real Madryt przegra lub zremisuje grający otrzyma 116 euro. Jeśli Real Madryt wygra, grający straci, UWAGA > 16 EURO <.

Zakład LAY na Betfair odzwierciedla przyjęcie pozycji bukmachera, który wypłacić musi innym grającym (którzy zagrali zakład BACK) oferowany kurs (w tym przypadku był to 1.16) jeśli faktycznie taki typ okaże się prawidłowy.

Gdy grasz BACK to tak samo jak gdybyś grał „normalne zakłady bukmacherskie”. Im kurs jest wyższy, tym więcej możesz wygrać, a stawka odzwierciedla to co ryzykujesz.

Gdy grasz LAY to tak samo jakbyś był bukmacherem (musisz wypłacić potencjalną wygraną, ale wygrać możesz postawioną stawkę). Stawka odzwierciedla Twoją potencjalną wygraną, a kurs odzwierciedla stopień Twojego ryzyka (im większy, tym więcej możesz stracić).

Zakładamy, że grasz BACK Real Madryt po kursie 1.15 a stawka wynosi 100 euro.

Jeśli Real Madryt wygra, zyskasz 15 euro.

Jeśli Real Madryt przegra lub zremisuje wygrasz 100 euro.

Zakładamy, że grasz LAY Real Madryt po kursie 1.16 a stawka wynosi 100 euro.

Jeśli Real Madryt wygra stracisz 16 euro.

Jeśli Real Madryt przegra lub zremisuje wygrasz 100 euro.

Można porównać, że ten kto stawia BACK jest graczem znanym z zakładów bukmacherskich. Ten kto stawia zakład LAY jest bukmacherem.

Betfair zakład LAY

ZALETA ZAKŁADU LAY NA BETFAIR

Jest jedna bardzo poważna zaleta zakładu LAY na Betfair, której nie znajdziecie nigdzie indziej. Pewnie ktoś kilka zdań powyżej może stwierdzić, że przecież gra przeciwko Realowi Madryt (remis lub przegrana) to nic innego jak zagranie w zakładach bukmacherskich typu X2 i jest to prawda.

Jednak zaletą zakładu LAY na Betfair jest możliwość postawienia LAY na wszystkich rynkach, czyli też na przykład LAY wynik dokładny 2:1. Takiego zakładu już nie możemy zagrać nigdzie indziej.

Oznacza to, że możemy tutaj stosować bardzo różne, niedostępne dotąd sposoby, system gry, które opierać się mogą na LAY-owaniu różnych rynków, jak choćby rynku dokładny wynik.

TRADING NA BETFAIR POLEGA NA PEWNY ZYSKU

Bez względu na to czy początkowo gramy BACK czy LAY, trading na Betfair polega na pewnym zysku, czyli celem grającego jest doprowadzenie do greenbook, czyli pewnego zysku bez względu na końcowy wynik spotkania, rynku.

By uzyskać zakład greenbook musimy ocenić w jakim kierunku będą zmierzały oferowane kursy. Jeśli uważamy, że kursy na zwycięstwo Realu Madryt będą szły w górę to powinniśmy zagrać LAY. Jeśli uważamy, że Real będzie zyskiwał w oczach ekspertów i kursy będą spadały to powinniśmy zagrać BACK.

Celem tradera jest greenbook, a żeby go osiągnąć musimy zakład odsprzedaż z opcją przeciwną. Oznacza to, że jeśli początkowo zagraliśmy LAY i kursy poszły w górę to odsprzedajemy biorąc BACK, natomiast jeżeli wcześniej graliśmy BACK i kursy poszły w dół to odsprzedajemy biorąc LAY. W obu przypadkach doprowadzamy do sytuacji w której osiągnęliśmy pewny zysk mając tak zwany greenbook, czyli zysk bez względu na końcowy rezultat spotkania (bo pokryliśmy obie opcje – BACK czyli Real Madryt wygra oraz LAY czyli Real Madryt przegra lub zremisuje).

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s